lessphp fatal error: load error: failed to find /home/isilegrikavuk.net/httpdocs/wp-content/themes/theme53013/style.less Gül (2007)

Gül (2007)

Gül     (2007)
Gül (2007)

 Video

 Gül is the name of the video’s main character, a woman who was made to get married at the age of 14. Tired of her husband’s beatings, she runs away from home and joins a circus. The seven-minute video is an interview between Eğrikavuk and Gül, who is actually played by an actress. Yet, her own story carries great similarities with the character she is playing and the two stories mix into each-other, leaving the audience to decide where truth lies.

Gül, 14 yaşında zorla evlendirilmiş, çocuğu olmadığı için kocası tarafından işkence gören, bunun sonunda ise evden kaçıp bir sirk grubuna katılan bir kadının hikayesini konu alıyor.

Röportaj formatında ilerleyen videoda iki hikaye var. Birincisi Gül’ün hayatını anlattığı öykü, ikincisi ise, Gül’ü oynayan aktörün Gül ile büyük paralelikler taşıyan kendi hikayesi. İki hikayenin de montaj yolu ile sık sık kesilmesi sonucu gerçek ve kurgu birbirine karışıyor, ve video kadın intiharlarına dair hikayelerin medya tarafından nasıl verildiğine dair bir tartışmaya dönüşüyor.

Comments are closed.